LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpërthen makina në Institut/ Shpëtojnë mrekullisht prindërit dhe dy fëmijët e mitur

8 Dhjetor 2022, 23:04, Kronika CNA
Shpërthen makina në Institut/ Shpëtojnë mrekullisht
Foto ilustruese

Një makinë ka shpërthyer në orën 21:45, në Institut, afër rrethrrotullimit.

Automjeti me drejtues shtetasin O. N., banues në Kamëz, dyshohet se si pasojë e rrjedhjes së gazit ka shpërthyer në lëvizje e sipër.

Në automjet udhëtonin së bashku me drejtuesin e automjetit edhe bashkëshortja shtetasja M. N., me dy fëmijët tyre të mitur.

Si pasojë janë dëmtuar lehtë jashtë rrezikut për jetën të katër personat që ndodheshin në automjet dhe pas marrjes së mjekimit janë larguar në banesë.

Nga veprimet e para hetimore të kryera nga grupi hetimor dyshohet se shpërthimi ka ardhur nga rrjedhja e gazit të makinës, si pasojë e një defekti në impiantin e gazit.

Sakaq, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon veprimet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga