LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Merr me forcë bashkëshorten/ E çon në një lokal dhe e dhunon, arrestohet 33-vjeçari

8 Dhjetor 2022, 09:31, Kronika CNA
Merr me forcë bashkëshorten/ E çon në një lokal dhe e
Foto ilustruese

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas njoftimit se një shtetas kishte marrë me forcë bashkëshorten e tij nga vendi i saj i punës, e kishte çuar atë në një lokal, pa dëshirën e saj, dhe më pas e kishte dhunuar, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tij.

“Si rezultat i veprimeve të shpejta profesionale nga shërbimet e Policisë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: A. Sh., 33 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale 'Heqja e paligjshme e lirisë', 'Dhuna në familje' dhe 'Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës'.

Ky shtetas ka marrë me forcë bashkëshorten e tij, nga subjekti privat ku ajo punonte, në rrugën 'Qazim Vathi', e ka dërguar në një lokal dhe më pas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, e cila e kishte pajisur këtë shtetase me urdhër mbrojtjeje”, thuhet në njoftimin e Policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga