LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gert Shehu arrestohet në spital/ Ende asnjë fjalë se kush e sulmoi Berishën

7 Dhjetor 2022, 08:54, Kronika CNA

Gert Shehu arrestohet në spital/ Ende asnjë fjalë se kush e

Ditën e djeshme një ngjarje e paprecedentë ndodhi në protestën e organizaur nga opozita, ku një 31-vjeçar ka sulmuar ish-kryeministrin Sali Berisha.

Autori i sulmit, Gerti Shehu, është arrestuar ditën e sotme në spital.

Mësohet se ai nuk ka pranuar të japë dëshmi, duke u shprehur se do të flasë në një moment të dytë.

Deri tani nuk janë zbardhur arsyet se përse 31-vjeçari ndërmori këtë akt pasi nuk ka ende një hetim të plotë mbi situatën e paprecedentë.

Kujtojmë se ditën e djeshme ngjarja mori përmasa të mëdha mediatike dhe të shumta kanë qenë reagimet nga institucione, politikanë, zyrtarë, e figura të njohura, të cilët dënuan këtë akt dhe kërkuan zbardhje të plotë të ngjarjes./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga