LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherr me grushte e thika/ Nën hetim dy persona, njëri prej tyre në kërkim

4 Dhjetor 2022, 09:56, Kronika CNA
Sherr me grushte e thika/ Nën hetim dy persona, njëri prej tyre
Foto ilustruese

Policia ka nisur procedim penal për dy shtetasit F.Ç, 24 vjeç, banues në Pogradec dhe P.R, 25 vjeç, i shpallur në kërkim.

F. Ç. akuzohet për veprën penale "Plagosja e lehtë me dashje", pasi në fshat, ka goditur me grushte dhe sende të forta shtetasin R. H., 49 vjeç.

Ndërsa P. R., 25 vjeç, banues në Korçë, për veprën penale "Plagosja e lehtë me dashje", pasi në lagjen nr. 8, Korçë, ka dëmtuar me mjet prerës (thikë) shtetasin B. A., 38 vjeç, banues në Korçë, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga