LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau bashkëkombasen për motive xhelozie në Greqi/ Zbulohet identiteti i shqiptarit

3 Dhjetor 2022, 17:45, Kronika CNA

Vrau bashkëkombasen për motive xhelozie në Greqi/ Zbulohet

Është publikuar dhe është zbuluar identiteti i shqiptari që vrau bashkèkombasen e tij në Greqi. 

Qamil T., 23 vjeç është akuzuar për vrasjen e të dashurës së tij shqiptare Kristjana B. 19 vjeçe. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Pireut në Greqi. 

Aktin kriminal ai e bëri në shtëpinë e tyre dhe më pas ka thirrur policinë dhe është dorëzuar.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në banesën ku çifti jetonte në Kaminia.

Ai punonte në një lokal në Troubë, dhe sapo ishte kthyer nga puna. E njëjta gjë me 19-vjeçaren që punonte në një lokal nate në Kallithea.

Edhe një herë kanë nisur përleshjet dhe shkak, siç ka thënë vetë shqiptari në polici, ka qenë xhelozia për vajzën.

I tërbuar nga xhelozia dhe nën ndikimin e drogës, konkretisht të kokainës, ai ka nxjerrë pistoletën që ua kishte marrë një vit më parë disa rumunëve (sipas asaj që tha) dhe e qëlloi dy herë në kokë bashkatdhetaren e tij 19-vjeçare. 

Sapo ka kuptuar se çfarë kishte bërë, ka lajmëruar Policinë. Policia e mbërritur në vendngjarje gjeti gruan pa shenja jete dhe autorin që i priste. E kanë vënë në pranga dhe e kanë dërguar në policinë e zonës./CNA.al

Lajmet e fundit nga