LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vetëvritet 35-vjeçari që i mori jetën gruas shtatzënë

2 Dhjetor 2022, 14:22, Kronika CNA

Vetëvritet 35-vjeçari që i mori jetën gruas

Ministri Xhelal Sveçla ka njoftuar se Sokol Halili që vrau gruan shtatzënë ka vrarë veten.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ministri shkruan se edhe pse policia ka tentuar të negociojë me 31-vjeçarin që të dorëzohet ai nuk ka pranuar dhe ka vrarë veten.

 “Pas një pune intenzive të të gjitha njësiteve të Policisë së Kosovës është arritur që të lokalizohet vendndodhja e vrasësit Sokol Halili. Përkundër tentativës së zyrtarëve policor që të negociojnë dorëzimin, dorasi vret veten. Policia e Kosovës si dhe Inspektoriati Policor i Kosovës do të vazhdojnë hetimet për zbulimin e të gjitha rrethanave të vrasjes së gruas shtatëzënë dhe vetëvrasjes së dorasit”, ka shkruar Sveçla./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga