LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau kolegun me 7 plumba në komisariatin 3/ Ludjan Zaimi, drejt gjykimit

1 Dhjetor 2022, 15:12, Kronika CNA

Vrau kolegun me 7 plumba në komisariatin 3/ Ludjan Zaimi, drejt gjykimit

Prokuroria ka mbyllur hetimet për Ludjan Zaimin, efektivin që vrau brenda komisariatit kolegun e tij Çaush Saliasin dhe ka dërguar çështjen në Gjykatë.

Zaimi akuzohet për vrasje me dashje dhe nuk përfiton gjykim të shkurtuar.

Kujtojmë se mbrëmjen e 23 majit, Ludjan Zaimi pas një debati banal qëlloi me të paktën shtatë plumba kolegun e tij Çaush Saliasi në ambientet e komisariatit nr.3.

Gjykatësi Sokol Pasha ka kërkuar edhe një ekspertizë mjeko-ligjore të autorit, kjo pasi gjatë kontrollit në banesë, atij iu gjetën antidepresantë seroquel, medikament që përdoret për të kuruar skizofreninë, çrregullime bipolare si dhe për probleme të tjera të rënda mendore./CNA.al

Lajmet e fundit nga