LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

430 kg kokainë në Fier/ Del përgjimi me djalin e zyrtarit socialist: I kanë q* robt shtëpisë

30 Nëntor 2022, 20:47, Kronika CNA
430 kg kokainë në Fier/ Del përgjimi me djalin e zyrtarit
Foto ilustruese

Gazetarja Klodiana Lala, ka zbardhur të tjera detaje nga skema se si funksiononte grupi kriminal, të cilit ju kapën 43 kg kokainë në Frakull të Fierit. Në emisionin “Në shënjestër”, janë zbuluar përgjimet mes të dyshuarve.

Implikimi i të fejuarës së Denilson Çervanakut, në këtë aktivitet kriminal, siç del edhe më poshtë, vërtetohet edhe në përgjimet e kryera gjatë kohës që malli ishte parkuar tashmë në oborrin e familjes Çervanaku, në fshatin Frakull e Madhe, në Fier.

Ku gjatë një bisede të përgjuar më 21 Tetor 2022, Denilsoni dhe e fejuara e tij, Enxhi Ferhati, flasin për takimet e ndryshme që po bëheshin ndërkohë. Si edhe paratë që po mblidheshin nga persona të tretë për llogari të Nikolin Gjolenës. Apo siç thamë, i njohur ndryshe si ‘Lushnjari’. Që del të jetë edhe organizatori i vërtetë i ngarkesës.

Por ndërsa bëheshin këto biseda, në rrjetën e përgjimeve bie edhe një tjetër komunikim. Këtë herë, midis Denilsonit dhe një personi me emrin Sabah. Ky i ky i fundit i shpreh shqetësimin Denilsonit, se personat që i ky i fundit i ka dërguar në banesën që Sabahu ka marrë me qera, i kanë shkatërruar orenditë. Duke i shkaktuar sipas tij një dëm deri në 10 mijë euro. Dëme, të cilat Sabahu, thotë se i kishte fotografuar.

Gjë e cila krijoi te hetuesit dyshimin e bazuar se Denilsoni dhe bashkëpunëtorët e tjerë kishin dërguar te shtëpia e marrë me qera nga Sabahu, ‘kimistët’ kolumbianë. Të cilët do të kryenin më tej ekstraktimin e lëndës narkotike të llojit kokainë, nga sasia me pleh artificial.

Përgjim 26 Tetor 2022

Denilson Çervanaku komunikon me personin me emrin Sabah

D. Ç: O Loc

Sabahu: Hë vlla.

D. Ç: Po pse, çfarë tha ai burri

Sabahu: O vlla. Ja kanë q* robt shpis ata. Se i kam me foto me video këtu ata.

D. Ç: Po. Çfarë tha ai burri?

Sabahu: Po. Çar tha or vëlla, po duhet me i rregullu janë gati dhjetëmijë euro mo dak. Se i kanë q. robt ata. I kanë thy krejt, s’ka këmbë krevati. Tu fik cigaret në mobilje, thy perdet, prish derën, muret or dak, me rop shpie thu se ka ngul kush gozhda or vella.

D. Ç: Mi ço një herë me foto, or vëlla. Mi ço ti shof një herë.

Lajmet e fundit nga