LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhaxhai kërcënon nipin me armë zjarri/ Shkak pronat

30 Nëntor 2022, 09:01, Kronika CNA
Xhaxhai kërcënon nipin me armë zjarri/ Shkak pronat
Foto ilustruese

Pronat vijojnë të shkaktojnë konflikte në familje.

Në Kavajë xhaxhai ka kanosur me armë zjarri për shkak të pronësisë, nipin.

Agresori 57-vjeçar është vënë në pranga si dhe i është sekuestruar arma e zjarrit.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas marrjes së kallëzimit nga shtetasi A. S., 30 vjeç, se xhaxhai i tij e kishte kanosur se do ta vriste, për motive pronësie, menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Property”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit:

- I. S., 57 vjeç, banues në Kavajë.

57-vjeçari ka kanosur për jetën nipin e tij, shtetasin A. S., 30 vjeç, për motive pronësie. Gjatë kontrollit të banesës së 57-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatik, dy krehra dhe municion luftarak”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga