LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dubai, vendstrehim për organizatat kriminale”/ Beci zbulon ku ndodhen selitë e tyre

29 Nëntor 2022, 21:59, Kronika CNA
“Dubai, vendstrehim për organizatat kriminale”/ Beci zbulon ku
Eugen Beci

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beci, ka analizuar megaoperacionin e Europolit.

I ftuar në emisionin "Log" me Endri Xhafon, Beci tha se Dubai është parë gjithnjë si një vendstrehim për eksponentët e krimit apo organizatat kriminale.

Beci ka deklaruar se në Dubai eksponentët shqiptarë që shkojnë atje nuk vazhdojnë aktivitetin kriminal. Selitë e tyre janë në Amerikën Latine, Europë dhe kryesisht në Shqipëri.

Duhet të kuptojmë që nuk kemi lidhje me shqiptarët për sa i përket kësaj organizate kriminale, gjithmonë Dubai ëdhtë parë si një vendstrehim nga organizatat kriminale. Kjo skemë përjashton qëllimin e krimit të organizuar shqiptar që strehohet në Dubai. Në Dubai eksponentët shqiptarë që shkojnë atje nuk vazhdojnë aktivitetin kriminal. Selitë e tyre janë në Amerikën Latine, Europë dhe kryesisht në Shqipëri”, tha Beci./ CNA.al

Lajmet e fundit nga