LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Laboratori me drogë në Fier/ Karamuço jep detaje, si ka ardhur ngarkesa në Shqipëri

29 Nëntor 2022, 22:14, Kronika CNA
Laboratori me drogë në Fier/ Karamuço jep detaje, si ka ardhur
Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço

Pak ditë më parë, gjatë një aksioni nga DEA, SPAK-u dhe policia malazeze u zbulua një laborator droge, ku u gjetën rreth 430 kilogramë kokainë të fshehura në pleh kimik në Fier.

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në "Log" me Endri Xhafon, ka hedhur dyshimet e forta duke thënë se ngarkesa ka ardhur me 2 GPS dhe se dyshohet se kjo linjë e trafikut ndërkombëtar është e orientuar nga Dubai.

“Ngarkesa ka ardhur me 2 GPS. Njërin e ka pasur grupi, tjetrin e ka pasur DEA. GPS mund ta kontrollosh nga çdo cep i globit. Dyshohet që edhe kjo linjë e trafikut ndërkombëtar është e orientuar nga Dubai. Do të shikohet në ditët në vijim. Nga grupet shqiptare në Dubai sepse ata janë garantët, lidhen me grupet në Amerikën Latine”, tha Karamuço./ CNA.al

Lajmet e fundit nga