LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Makina përplas këmbësoren/ Plagoset 53-vjeçarja në Gjirokastër

2 Dhjetor 2022, 17:54, Kronika CNA
Makina përplas këmbësoren/ Plagoset 53-vjeçarja në
Foto ilustruese

Një aksident është regjistruar rreth orës 16:50, në vendin e quajtur "Ura e Lumit", në Gjirokastër.

Mësohet se shtetasi me iniciale A.XH., 34 vjeç, banues në Gjirokastër, duke drejtuar automjetin tip "Benz", ka aksidentuar këmbësoren me iniciale L.Z., 53 vjeçe, banuese në Gjirokastër.

Blutë bëjnë me dije se këmbësorja u transportua për në spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Ndërkohë, drejtuesi i automjetit u shoqërua nga shërbimet e policisë, për kryerjen veprimeve të mëtejshme procedurale.

Sakaq, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga