LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me armë zjarri në lokal/ Arrestohet 43-vjeçari

3 Dhjetor 2022, 09:34, Kronika CNA

Me armë zjarri në lokal/ Arrestohet 43-vjeçari

Një 43-vjeçar është arrestuar në Durrës, pasi është kapur në flagrancë me armë zjarri pistoletë me vete, në ambientet e një lokali.

Në pranga ka rënë Sh. Ç. (I.), me precedent të mëparshëm kriminal, për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje.

“Shërbimet e Policisë së Durrësit, si rezultat i punës së pandërprerë monitoruese dhe vëzhguese, ndaj shtetasve me precedent të mëparshëm kriminal, mbështetur dhe nga inteligjenca informative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Klienti”.

Si rezultat i këtij operacioni, u kap në flagrancë dhe u arrestua shtetasi Sh. Ç. (I.), 43 vjeç, banues në lagjen Nr. 2, Durrës, për veprën penale "Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit". 43-vjeçari, me precedent të mëparshëm kriminal, për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj shtetasit Sh. Ç. (I.), i cili në momentin e arrestimit ndodhej në ambientet e një lokali, shërbimet e Policisë i gjetën dhe i sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë, 1 krehër pistolete dhe municion luftarak”, njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga