LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erzen Breçani kritikon autoritetet/ Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt

7 Dhjetor 2022, 21:24, Kronika CNA
Erzen Breçani kritikon autoritetet/ Hetimi për sulmin ndaj
Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Erzen Breçani

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Erzen Breçani, ka kritikuar punën e autoriteteve përsa i përket çështjes së sulmit të kryetarit të PD-së, Sali Berisha.

Breçani tha në emisionin “Now” me Erla Mëhillin se hetimi duhet të niste më shpejt.

“Hetimi duhet të niste më shpejt. Po të isha unë në detyrë, edhe mbrëmë kam dhënë opinionin tim se çfarë duhet të bënte policia në këto raste. Nga momenti që fillon kontrolli i identitetit të personit, kontrolli fizik, shoqërimi  në polici, kontrolli i banesës, numri i telefonit, çfarë televoni ka në dorë. Në shoqërinë e kujt ka qenë që nga mëngjesi derisa ka ardhur aty.

Janë veprime që i kryen gjithkush dhe nëse shoqërohet një person dhe jep identitetin pa arritur në dhomat e shoqërimit apo ndalimit, apo edhe në dhomat e mjekimit nëse ka nevojë për mjekim, oficeri e ka të drejtën e tij të hyjë dhe të shohë raportin e ngjarjes", theksoi ai./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga