LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emri- La stomatologjinë për të shpërndarë drogë/ Arrestohet 23-vjeçari në Angli

7 Dhjetor 2022, 12:59, Kronika CNA

Emri- La stomatologjinë për të shpërndarë drogë/

Një 23-vjeçar shqiptar, i cili filloi të punonte si shofer transporti droge në Ipswich pasi kishte hyrë në borxhe, është dënuar me 12 muaj burg.

Renaldo Shyti u kap nga policia teksa po qëndronte në një parkim makinash në Suffolk Retail Park më 8 tetor të këtij viti dhe kur oficerët kontrolluan makinën gjetën 22 pako kokaine në një çorape në xhepin e derës së shoferit, dëgjoi Gjykata e Ipswich Crown.

Një ekspert vlerësoi se mbështjelljet individuale mund të ishin shitur në marrëveshje rrugore prej 40 £ për më shumë se 800 £, tha Benedict Peers, në ndjekje penale.

Shyti i tha policisë: “Gjërat nuk janë të miat. Dikush më detyroi t'i marr.”

Kur telefoni i tij u ekzaminua, u zbulua se përmbante kodet postare të vendeve ku ai do të dërgonte drogën.

Gjatë intervistave të policisë ai tha se kishte qenë i pastrehë dhe i ishte kërkuar të shpërndante drogë në Ipswich pasi kishte një borxh prej 5,000 £.

Shyti, pa adresë fikse, pranoi se posedonte kokainë me qëllim furnizimin.

Gjykata dëgjoi se përpara se të vinte ilegalisht në Britaninë e Madhe, në gusht të vitit të kaluar, Shyti kishte qenë duke u trajnuar për të qenë teknik dentar në Shqipëri dhe tani ai dëshironte t'i kthehej jetës së tij atje./CNA.al Burimi: IPS Witch Star

Lajmet e fundit nga