LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishte shpallur në kërkim për kanosje, plagosje dhe armëmnbajtje/ Kapet 35-vjeçari në Tiranë

8 Dhjetor 2022, 22:29, Kronika CNA
Ishte shpallur në kërkim për kanosje, plagosje dhe
Foto ilustruese

Policia ka bërë të mundur arrestimin e një personi të shpallur në kërkim.

Mësohet se shërbimet e Forcës së Posaçme "Shqiponja", kanë ndaluar mjetin me drejtues shtetasin A. O., 32 vjeç, dhe pasagjer shtetasin G. K., 35 vjeç, në Rrugën e Kokonozëve.

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se 35-vjeçari ishte shpallur në kërkim për veprat penale "Kanosja", "Plagosja e lehtë me dashje" dhe "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit".

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurisë, për veprime të mëtejshme procedurale./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga