LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dyshohet se ka kryer tri vjedhje/ Kapet 20-vjeçari në Qafë-Botë

8 Dhjetor 2022, 15:40, Kronika CNA
Dyshohet se ka kryer tri vjedhje/ Kapet 20-vjeçari në
Foto ilustruese

Një person i shpallur në kërkim për vjedhje është vënë në pranga nga policia.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.L., 20 vjeç, banues në Mamurras, Lezhë.

I riu është ndaluar në hyrje të Shqipërisë, në Pikën e Kalimit Kufitar Qafë-Botë.

Ai rezulton në kërkim si autor i dyshuar i tri vjedhjeve, të kryera më datë 08.11.2022.

Konkretisht në fshatin Voskop, Korçë, ku në bashkëpunim me persona të tjerë, ka vjedhur në dyqanin ushqimor të shtetasit B. L., një sasi të vogël parash, pije alkoolike dhe steka me cigare.

Gjithashtu, edhe në fshatin Goskovë, Korçë, ku kanë vjedhur në banesën e shtetasit G. S., disa bizhuteri dhe vegla pune, si dhe kanë tentuar të vjedhin në banesën e shtetasit G.K./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga