LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokainë, armë dhe shuma të mëdha parash/ Arrestohet 39-vjeçari shqiptar në Greqi

8 Dhjetor 2022, 12:07, Kronika CNA

Kokainë, armë dhe shuma të mëdha parash/ Arrestohet

Një 39-vjeçar shqiptar, ka përfunduar në prangat e policisë greke, pasi atij iu gjet në makinë një sasi lënde narkotike.

Sipas mediave greke, treqind gramë kokainë, përafërsisht, dhe një shumë parash mbi tridhjetë mijë euro, iu gjetën një 39-vjeçari shqiptar, i dënuar dhe më parë për lëndë narkotike, i cili së fundi u lirua nga burgu dhe u arrestua nga Sigurimi i Verisë, në zonën e Selanikut.

Gjatë hetimeve policore të kryera në shtëpinë e tij dhe në një magazinë që përdorte, u gjetën edhe një pistoletë, 36 gëzhoja, pako me lëndë medicinale për falsifikimin e drogës dhe dy peshore elektronike precize. 

Gjithashtu u sekuestrua një automjet i përdorur si mjet për trafik droge. 

I arrestuari, u dërgua në Prokurorinë e Shkallës së Parë Selanik dhe u referua në hetues.

Lajmet e fundit nga