LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin/ Gjykata cakton dënimin për 27-vjeçarin në Vlorë

8 Dhjetor 2022, 11:52, Kronika CNA
Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin/ Gjykata cakton dënimin për
Foto Ilustruese

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 27-vjeçarin Rildi Kocja.

27-vjeçari pak ditë më parë plagosi vjehrrin dhe kunatin e tij, Xhevdet dhe Albion Brasuhi në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur më 4 dhjetor, rreth orës 21:30 në lagjen “1 Maji”.

Rildi Kocja pas aktit kriminal është larguar nga vendngjarja, dhe u arrestua rreth një orë më vonë nga forcat policore.

Më pas Xhevdet Braushi 62 vjeç dhe i biri Albion Braushi 30 vjeç, janë gjetur të plagosur në trotuar nga banorët e lagjes, të cilët i kanë dërguar drejt urgjencës në Spitalin Rajonal të Vlorës. 

30-vjeçari kishte marrë 8 goditje me thikë, e për shkak të gjendjes së tij shëndetësore të përkeqësuar është dërguar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga