LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau të dashurën/ Mbyllet seanca për shqiptarin, tensione mes familjarëve jashtë dyerve të gjykatës

8 Dhjetor 2022, 15:01, Kronika CNA

Vrau të dashurën/ Mbyllet seanca për shqiptarin, tensione mes

Qamil Taja, 23-vjeçari i cili vrau me plumb në kokë të dashurën e tij 19-vjeçare në Greqi, Kristjana Brakaj, është lënë në burg.

Pas vendimit të gjykatës, jashtë dyerve ka pasur një tension të madh mes familjarëve të vajzës dhe familjarëve të 23-vjeçarit.

Ka pasur një prezencë të madhe të policisë, për të garantuar sigurinë dhe mbarëvajtjen e seancës gjyqësore, që u mbajt sot në Pire.

Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë, ku 23-vjeçari, ka deklaruar se gjithçka ndodhi për shkak të xhelozisë, por edhe për shkak se ai ishte nën efektin e lëndëve narkotike.

Mediat greke kanë raportuar se marrëdhënia e çiftit nuk ishte aq e qetë, madje vetëm 1 javë para krimit të rëndë, kishin pasur një zënkë të fortë.

Pas krimit të rëndë, Taja është vetëdorëzuar në polici dhe nuk ka tentuar të largohej nga vendi i krimit, e gjithashtu ka shprehur pendesën e tij për aktin e kryer./CNA.al

Lajmet e fundit nga