LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mori 131 mijë euro ryshfet për të favorizuar një tender/ Arrestohet 48-vjeçarja e shpallur në kërkim

8 Dhjetor 2022, 15:48, Kronika CNA

Mori 131 mijë euro ryshfet për të favorizuar një tender/

Policia ka vënë në pranga një 48-vjeçare të shpallur në kërkim për ryshfet.

Bëhet fjalë për shtetasen Albana Ferraj, 48 vjeçe, banuese në Tiranë.

Ndaj saj, Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka caktuar masën e sigurisë  "Arrest në burg", për veprat penale "Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike" dhe "Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale".

48-vjeçarja dyshohet se ka marrë shumën 131 mijë euro si ryshfet, për të favorizuar një kompani italiane, për një tender të zhvilluar në vitin 2016./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga