LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentoi ta gëlltiste/ I dënuari në burgun e Drenovës kapet me drogë

8 Dhjetor 2022, 15:40, Kronika CNA

Tentoi ta gëlltiste/ I dënuari në burgun e Drenovës kapet

Një sasi droge është sekuestruar sot në burgun e Drenovës në Korçë.

Mësohet se droga i është gjetur një të dënuari, të cilit iu kapën 6 doza kanabis.

Raportohet se dozat i janë gjetur të dënuarit Kristaq Izeti, i cili ka përfunduar në qeli për veprën penale "vjedhje". 

Policia e burgut ka arritur t’ja gjejë këtë sasi në gojë, gjatë përpjekjes së të dënuarit për ta fshehur.

SHKB ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe për të zbuluar se si është futur lënda narkotike brenda në institucion./CNA.al

Lajmet e fundit nga