LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Makina përfundon jashtë rruge/ Plagoset pasagjeri në Maliq

3 Prill 2024, 11:07, Kronika CNA
Makina përfundon jashtë rruge/ Plagoset pasagjeri në Maliq
Foto nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Pogradec-Maliq, ku është plagosur një person.  Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të fshatit Sovjan, ku një mjet ka dalë nga rruga duke u përplasur me një tumbinë betoni, duke shkaktuar kështu plagosjen e pasagjerit që udhëtonte në mjet.

Sipas policisë, drejtuesi i mjetit ka qenë duke lëvizur me shpejtësi tej normave të lejuara dhe në rrethana ende të paqarta për dinamikën e aksidentit, mjeti ka përfunduar në kanalin anës rrugës duke vazhduar ecjen për më shumë se 30 metra për t'u përplasur më pas me betonin që shërben si urë kalimi ngjitur me rrugën kryesore.

I dëmtuari është dërguar në spitalin e Korçës me fraktura në këmbë pa probleme për jetën.

Segmenti rrugor nga Pirgu në Sovjan është një segment me aksidente jo të pakta, në të shumtën e rasteve dhe për policinë, për shkak të shpejtësisë tej normave të lejuara./CNA 

Lajmet e fundit nga