LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

2 të dënuar me burgim të përjetshëm izolohen në regjimin '41 Bis'

3 Prill 2024, 09:56, Kronika CNA
2 të dënuar me burgim të përjetshëm izolohen në
Anterio Kaloshi

Të dënuar me burgim të përjetshëm, Anterio Kaloshi dhe Aldo Hoxha, janë izoluar në regjimin '41 Bis'. Ky vendim është marrë, pasi ka pasur dyshime se komunikonin nga burgu me subjektet e krimit.

Mësohet se urdhri është ekzekutuar të martën nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve dhe me aprovimin e Ministrisë së Drejtësisë dhe Prokurorisë së Posaçme.

Anterio Kaloshi është dënuar përjetë për masakrën e Lushnjës në vitin 2017, ku përfshihet edhe Laert Haxhiu. Ndërsa Aldo Hoxha akuzohet për vrasjen e Fatbardha Tafës, gjatë tentativës për të grabitur një varëse floriri nga qafa, të cilën i riu e masakroi për vdekje me thikë. 

Ngjarja e rëndë ndodhi në gusht të 2012./CNA 

Lajmet e fundit nga