LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëllon me armë në drejtim të banesës dhe rrezikon familjen, arrestohet 47-vjeçari

2 Prill 2024, 12:46, Kronika CNA
Qëllon me armë në drejtim të banesës dhe rrezikon
Foto nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Gjirokastër, ku një 47-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të banesës ku kishte familjarët. 

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Ura e lumit”, ku është arrestuar edhe 47-vjeçari me iniciale L. S.

Fatmirësisht nga të shtënat me armë nuk ka pasur persona të lënduar. 

Njoftimi i Policisë:

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti në familje, që mund të kishte pasoja të rënda për jetën. Për motive të dobëta, qëlloi me armë gjahu, në drejtim të banesës ku kishte familjarët, ndërhyrja e menjëhershme e Policisë, mundëson arrestimin në flagrancë të 47-vjeçarit. Sekuestrohet arma e gjahut me të cillën qëlloi ky shtetas.

Menjëherë pas njoftimit se rreth orës 09:15 të mëngjesit të sotëm, për motive të dobëta, një shtetas kishte qëlluar me armë gjahu, në drejtim të banesës ku ishin familjarët e tij, në zonën e quajtur “Ura e lumit”, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër organizuan punën dhe mbërritën në vendin e ngjarjes, për të arrestuar shtetasin përgjegjës.

Si rezultat, u bënë të mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të këtij konflikti, si dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit L. S., 47 vjeç, banues në Gjirokastër.

Gjithashtu, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, arma e gjahut me të cilën qëlloi i arrestuari. Nga të shtënat nuk ka shtetas të dëmtuar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./CNA 

Lajmet e fundit nga