LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Makina copë e çikë/ Detaje nga aksidenti tragjik, shoferi me 180 km/h

2 Prill 2024, 07:53, Kronika CNA

Makina copë e çikë/ Detaje nga aksidenti tragjik, shoferi me

Detajet e para kanë dalë nga aksidenti tragjik me 8 viktima në Këlcyrë.

Mjeti me 7 klandestinë ishte nisur nga pika kufitare e Tri Urave në drejtim të Këlcyrës.

Patrulla e policisë ka pikasur makinën e mbushur plot dhe i ka kërkuar asaj të ndalojë, por drejtuesi shkodran i mjetit, S. I. është kthyer në drejtim të Përmetit.

Ai ka shtuar shpejtësinë dhe ka tentuar të largohet. Sipas ekspertizës paraprake, mjeti ka qenë duke lëvizur me shpejtësi 180 km/h.

Kjo ka qenë dhe arsyeja pse shoferi ka humbur drejtimin e mjetit dhe ka rënë në anë të lumit Vjosë.

Fatkeqësisht asnjëri prej personave nuk ka mundur të mbijetojë, ndërsa mjeti është bërë copë.

Raportohet se ka pasur vështirësi në nxjerrjen e trupave të pajetë, ndërsa policia ndodhet në vendngjarje dhe po vijon hetimet./ CNA

Makina copë e çikë/ Detaje nga aksidenti tragjik, shoferi me

Makina copë e çikë/ Detaje nga aksidenti tragjik, shoferi me

Lajmet e fundit nga