LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidenti fatal në Greqi, humbet jetën 20-vjeçarja shqiptare

1 Prill 2024, 17:03, Kronika CNA

Aksidenti fatal në Greqi, humbet jetën 20-vjeçarja shqiptare

Dy persona kanë humbur jetën pas një aksidenti rrugor, të ndodhur mëngjesin e sotëm në Patridha të Verias në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur në orën 9:40 të mëngjesit, në kilometrin 6-të të rrjetit rrugor që lidh Verian me Skydrën.

Dy viktimat, një 68-vjeçare dhe një 20-vjeçare shqiptare me inicialet E. D., nga Njësia Administrative Tërbuf e Divjakës, kanë qenë duke pritur në stacionin e autobusit, kur në rrethana ende të paqarta, janë përplasur nga një automjet i drejtuar nga një 64-vjeçar, i cili humbi kontrollin e mjetit.

Sipas Policisë, dy femrat janë dërguar në spitalin e Verias, ku është konstatuar edhe vdekja.

Drejtuesi i automjetit ndërkohë është arrestuar./ CNA

Lajmet e fundit nga