LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër

2 Prill 2024, 22:26, Kronika CNA

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Shkodër.

Nga të shtënat ka një person të plagosur shtetasi me inicialet E.P, 27-vjeç. 

I plagosuri është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës.

"Rreth orës 21:45, në malin e Kolajve  Velipojë, në  rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi E. P., 27 vjeç, banues në fshatin Pulaj-Plazhë, i cili është transportuar për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë, me marrjen e njoftimit, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes  dhe sëbashku me dy grupe të Forcës Kombëtare të Sigurisë Njësia Shkodër po vijojnë krehjen e zonës.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën në  vendngjarje për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe  identifikimin e autoreve", njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga