LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inskenoi vdekjen e tij, Davide Pecorelli dënohet me 4 vite burg

3 Prill 2024, 21:09, Kronika CNA
Inskenoi vdekjen e tij, Davide Pecorelli dënohet me 4 vite burg
Në foto: Davide Pecorelli

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 4 vite burg, Davide Pecorelli-n, sipërmarrësin italian që inskenoi vdekjen e tij  në Shqipëri në janar të vitit 2021.

Në tetor 2022, Prokuroria e Pukës mbylli hetimet dhe e akuzoi Pekollin për 5 vepra penale, për kryerjen e veprës penale të "Mashtrim" në bashkëpunim, "Dhunimi i varreve" "Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës" e "Shkatërrimi i pronës me zjarr".

Ndaj Pecorellit, Prokuroria kërkoi tetë vite burg por Gjykata e dënoi vetëm me 4 vite./ CNA

Lajmet e fundit nga