‘Horrori’ në Itali/ Dalin fotot e autorit që ‘theri’ me thikë shqiptaren

26 Maj 2022, 21:54, Kronika CNA
‘Horrori’ në Itali/ Dalin fotot e autorit që
Autori i vrasjes para krimit

Disa foto të autorit të vrasjes makabre që tronditi ditën e djeshme rajonin e Raguzës në Itali.

Media italiane "Corriere della Sera" ka publikuar një foto të momentit kur autori i afrohet 37-vjeçares shqiptare Brunilda Halla dhe e qëllon me thikë përpara shkollës së djalit të saj.

Gjithashtu dy foto të tjera kanë kapur momentin kur 28-vjeçari arratiset nga vendngjarja pas kryerjes së krimit.

Karabinierët e Raguzës kanë shfrytëzuar këto pamje të kapura nga kamerat e survejimit publik dhe privat, dhe kanë bërë të mundur identifikimin dhe arrestimin e autorit.

Ai ka deklaruar para policisë se sulmi ndaj nënës së dy fëmijëve ishte momental dhe i pajustifikuar. Ndërkaq, autori pritet të dalë para drejtësisë italiane për vrasjen e Brunilda Hallës./ CNA.al

‘Horrori’ në Itali/ Dalin fotot e autorit që

‘Horrori’ në Itali/ Dalin fotot e autorit që

Lajmet e fundit nga