Merr flakë autobusi te mbikalimi i Novoselës/ Dyshimet e para

26 Maj 2022, 08:30, Kronika CNA
Merr flakë autobusi te mbikalimi i Novoselës/ Dyshimet e para
Foto nga vendngjarja

Një autobus ka marrë flakë në ecje rreth orës 06:50 te mbikalimi i Novoselës, në aksin rrugor Vlorë-Fier.

Blutë bëjnë me dije se autobusi drejtohej nga shtetasi me iniciale B. Xh., 60 vjeç.

Sipas informacioneve paraprake, nuk raportohet për persona të lënduar, ndërsa janë regjistruar dëme materiale.

Dyshohet se shkak i flakëve të jetë bërë një defekt teknik.

Ndërkaq, grupi hetimor ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit./ CNA.al

Merr flakë autobusi te mbikalimi i Novoselës/ Dyshimet e para

Merr flakë autobusi te mbikalimi i Novoselës/ Dyshimet e para

Lajmet e fundit nga