Kërcënonte pronaren e një biznesi/ Arrestohet 36-vjeçari

25 Maj 2022, 11:19, Kronika CNA
Kërcënonte pronaren e një biznesi/ Arrestohet 36-vjeçari

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë policore për vendodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Nr. 3 Tiranë, shërbimet e Policisë Lushnjë bënë kapjen e shtetasit E. T., 36 vjeç, banues në Fier.

Ky shtetas, ka kanosur në mënyrë të përsëritur shtetasen G. V., nëpërmjet thirrjeve telefonike.

Në datën 17.05.2022, në Rrugën e Barrikadave, Tiranë, në ambientet e biznesit të kësaj shtetaseje, me anë të kanosjes dhe dhunës fizike, i ka kërkuar asaj një shumë parash.

Shtetasi E. T. iu dorëzua shërbimeve të Policisë Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale ?Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie pasurie?, mbetur në tentativë dhe ?Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike?./CNA.al

Lajmet e fundit nga