Nuredin Dumani “zbut” Arben Krajën/ Harrohen “kokat e krimit"

24 Maj 2022, 12:49, Kronika CNA
Nuredin Dumani “zbut” Arben Krajën/ Harrohen “kokat e

Kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, është shfaqur sot më i relaksuar dhe më i qetë se një javë më parë në mbledhjen e Këshillit të Integrimit Europian.

Duket se Kraja ka harruar kërcënimet e kryeministrit Edi Rama, dekonspirimet e operacionit ?Plumbi i artë?, dhe është mjaftuar me arrestimet e disa “ushtarëve” të krimit.

Në një kohë që “kokat e krimit” janë në liri, Nuredin Dumani, bashkëpunëtori i drejtësisë, i ka kthyer qetësinë Krajës, për t?ju përgjigjur pyetjeve të deputetëve dhe për t?u bërë dëshmitar i ironisë së tyre.

Kraja ka folur sërish për financat e SPAK-ut, për mungesën e prokurorëve, për bashkëpunim të shkëlqyeshëm me Byronë Kombëtare të hetimit dhe për bashkëpunimin me Prokurorin  e Përgjithshëm, Olsian Çela.

Për ?kokat e krimit”, as është pyetur dhe as nuk ka folur.

Dosja ?Plumbi i artë?, e cila veç SPAK-ut nuk i përket më pasi është në duar të të gjithëve, u përdor sa për të bërë bujë dhe asgjë më shumë.

Çudia më e madhe ?tri ditë zgjat? dhe kështu ka ndodhur edhe në këtë rast. SPAK-u tenton të justifikohet se ka punuar, duke u mbajtur pas leckave të Dumanit, dhe duke mos guxuar të prekin ?jakat e bardha?, të cilat janë jo më pak kriminelë se Dumani./CNA.al

Lajmet e fundit nga