Ekzekutimi i kolegut në komisariat/ Detajet që ngrenë dyshime për vrasje me paramendim

25 Maj 2022, 12:59, Kronika CNA
Ekzekutimi i kolegut në komisariat/ Detajet që ngrenë dyshime

Ludian Zaimi, i cili qëlloi për vdekje brenda në komisariatit numër 3, kolegun e tij, do të pëgjigjet për akuzën e vrasjes me paramendim.

Hetimet kanë nxjerrë detaje që tregojnë se ai kishte menduar çdo gjë, ku do të qëndronte dhe si do të vepronte.

Zaimit, kishte lënë makinën ndezur në derën e komisariatit, duke menduar kështu largimin, pas vrasjes së kolegut.

Në automjetin e tij, në sediljen e parë janë gjetur disa fishekë, një detaj tjetër ky që tregon se Zaimi e kishte mirë-menduar krimin e rëndë.

Provat  e mbledhura por edhe pamjet filmike të kamerave të sigurisë brenda ambienteve të komisaritatit tregojnë se autori kishte menduar mirë çdo lëvizje të tij.

Në pamjet filmike shfaqen momentet e ngjarjes së rëndë brenda komisariatit nr.3, ku mbeti i vrarë Çaush Saliasi, 55 vjeç.

Edhe pse pas arrestimit autori shfaqi shenja pendese për vrasjen, ai deklaroi se ndihej i cenuar psikologjikisht dhe se kjo ishte akumuluar prej kohësh.

Lajmet e fundit nga