Zjarr i madh në Karaburun/ Flakët përfshijnë majën e Hilqes

26 Maj 2022, 18:23, Kronika CNA

Zjarr i madh në Karaburun/ Flakët përfshijnë majën e

Një zjarr i madh ka përfshirë gaidushin e Karaburunit pasditen e sotme.

Mësohet se flakët kanë përfshirë majën e Hilqes dhe po përhapen në drejtim të Shenianit.

Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me një zjarrvënie të qllimshme apo jo.

Në vendngjarje janë nisur zjarrfikësit për të bërë të mundur lokalizimin dhe shuarjen e flakëve.

 

 

Lajmet e fundit nga