Plagosi me armë zjarri 60-vjeçarin/ Efektivi i policisë: M'u shkrep pa dashje

26 Maj 2022, 11:55, Kronika CNA
Plagosi me armë zjarri 60-vjeçarin/ Efektivi i policisë:
Foto ilustruese

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë "arrest me burg" për efektivin e FNSH-së, Lutfi Gjylen, i cili plagosi me armë shtetasin M.L.

Efektivi ka deklaruar se arma i është shkrepur pa dashje.

Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore efektivi 48-vjeçar e ka qëlluar me armë 60-vjecarin teksa po konsumonin pije alkoolike së bashku në një bar kafe. Teksa ishte i ulur në të njëjtën tavolinë me të, Gjyli ka përdorur armën e tij të shërbimit duke qëlluar në drejtim të 60-vjecarit.

I plagosuri u dërgua në spitalin e Traumës, pasi kishte marrë plagë plumbi në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Lajmet e fundit nga