Vrau policin në komisariat/ Flet avokati i autorit: Prej kohësh merrte qetësues, ishte i tronditur

26 Maj 2022, 12:27, Kronika CNA
Vrau policin në komisariat/ Flet avokati i autorit: Prej kohësh merrte
Ludian Zaimi

Efektivi i policisë, Ludian Zaimi, është lënë në arrest me burg pasi qëlloi me armë zjarri kolegun e tij Çaush Saliasi, i cili ndërroi jetë në spital.

Në një deklaratë për mediat, avokati i 25-vjeçarit është shprehur se klienti i tij ka pranuar krimin ndonëse nuk ka dhënë asnjë detaj tjetër.

Sipas avokatit, 25-vjeçari është shfaqur i tronditur në gjykatë dhe se klienti i tij ka shprehur se merrte qetësues para kryerjes së vrasjes.

“Pretendimi gjatë seancës, qëndrimi i tij është se e ka pranuar se kur e ka bërë veprën ka qenë në momentet e tronditjes emocionale, se kanë pasur e marrëdhënie shoqërore bashkë. Për momentin nuk e tha se pse ishte shumë i tronditur.

Tha madje që kishte marrë dhe disa qetësues gjatë periudhës që ka qenë para veprës.

Seanca ishte shumë e shkurtër, tha se prej disa kohësh merrte qetësues. Nuk e përcaktoi, por tha që merrte qetësues gjatë kohës përpara domethënë. Akuza e ngritur është vrasje me dashje”, tha avokati.

Lajmet e fundit nga