42-vjeçari me probleme mendore i vë flakën banesës/ Dërgohet me urgjencë në spital

26 Maj 2022, 22:50, Kronika CNA

42-vjeçari me probleme mendore i vë flakën banesës/

Një 42-vjeçar me probleme të shëndetit mendor i ka vënë flakën banesës mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Ngjarja është regjistruar në rrugën "Memo Meto".

Shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit dhe nxjerrjen e tij nga banesa, por si pasojë e asfiksisë është dërguar në spital.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 26.05.2022, rreth orës 22:05, në rrugën "Memo Meto", shtetasi I. A., 42 vjeç, i cili dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor, i ka vënë zjarrin banesës së tij.

Në vendngjarje kanë kaluar shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset, të cilat kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit dhe nxjerrjen e tij nga banesa.

Shtetasi I. A. si pasojë e asfiksisë është dëmtuar dhe po merr ndihmën e parë mjekësore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Lajmet e fundit nga