LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vetingu në Policinë e Shtetit/ Largohet nga detyra drejtori i Policisë së Lezhës

30 Maj 2023, 12:02, Aktualitet CNA

Vetingu në Policinë e Shtetit/ Largohet nga detyra drejtori i

Është larguar nga detyra drejtori i Policisë së Lezhës, Vehbi Bushati.

 Trupa e Vlerësimit e Agjencisë Mbikëqyrjes Policore vendosi largimin nga pozicionet drejtuese të Vehbi Bushatit pasi ky i fundit nuk kishte dorëzuar në kohë formularët e deklarimit.

Vehbi Bushati nuk kishte dorëzuar në kohë deklarimin e Pasurisë së Kontrollit të Figurës dhe deklarimin e Vlerësimit të Aftësive personale.

Vehbi Bushati u emërua drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë më 23 mars 2022./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga