LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vijon rritja e eksporteve”/ Rama zbulon objektivin

29 Maj 2023, 14:34, Aktualitet CNA
“Vijon rritja e eksporteve”/ Rama zbulon objektivin
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama bën me dije se vijon rritja e eksporteve bujqësore falë politikave stimuluese të zinxhirit prodhues-grumbullues dhe standartizues të produkteve.

Sipas Ramës, në katër mujorin e parë të vitit eksportet u rritën me 5.3%.

Kryeministri thotë se objektivi është që të shkohet deri në 1 miliardë dollarë eksporte brenda viti 2030.

“Vijon rritja e eksporteve bujqësore, falë politikave stimuluese të zinxhirit prodhues-grumbullues, standardizues të produkteve.

Gjatë 4-mujorit të parë të vitit eksportet u rritën me 5.3% dhe po shkohet përpara drejt objektivit madhor 1 miliardë $ eksporte bujqësore brenda  2030”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga