LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, urdhër Dredhës dhe deputetëve/ “Të punoni 8 orë në ndërmarrjet e pastrimit”

27 Maj 2023, 14:02, Aktualitet CNA
Rama, urdhër Dredhës dhe deputetëve/ “Të punoni 8
Ermal Dredha, kreu i bashkisë Vlorë

Kryeministri Edi Rama është treguar i ashpër me kryetarin e Bashkisë Vlorë përsa i përket mirëmbajtjes së mjedisit atje.

Duke nisur nga Ermal Dredha, deputetët e punonjësit e bashkisë, Rama i ka urdhëruar të dalin të pastrojnë qytetin e Vlorës.

Është koha të fillojmë nga puna dhe Ermali ta bëjë Vlorën qytetin më të pastër të Shqipërisë, duke filluar nga ky sezon.

Çdo ditë cdo natë kryetari bashkisë me të gjithë ata të pastrimit, të dalin të pastrojnë Vlorën, bashkë me deputetët.

S’keni parlament në gusht, merrni uniformat dhe punoni 8 orë në ndërmarrjet e pastrimit.” ka thënë Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga