LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në Veri / NATO “ultimatum” Kosovës

27 Maj 2023, 10:34, Aktualitet CNA
Situata në Veri / NATO “ultimatum” Kosovës
Foto ilustruese

NATO ka reaguar në lidhje me aksionin policor të zhvilluar një ditë më parë në Veri të Kosovës.

Aleanca ushtarake euroatlantike ka kërkuar me patjetër uljen e tensioneve si dhe u ka bërë thirrje palëve të zgjidhin situatën përmes dialogut.

 “Ne u bëjmë thirrje institucioneve në Kosovë të shtensionojnë menjëherë situatën dhe u bëjmë thirrje të gjitha palëve që të zgjidhin situatën përmes dialogut. Misioni i NATO-s, KFOR, vazhdon të jetë vigjilent dhe të ofrojë mjedis të sigurt”, shkroi në Twitter, zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga