LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata Administrative jep vendimin/ Rrëzohet “Prindi 1” dhe “Prindi 2”

26 Maj 2023, 17:01, Aktualitet CNA

Gjykata Administrative jep vendimin/ Rrëzohet “Prindi 1” dhe

Gjykata Administrative ka rrëzuar vendimin e Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi, kundër Pastorit Akil Pano.

Vendimi lidhet me iniciativën e komunitetit LGBTQ që kërkonte zëvendësimin e prindërve me termin “Prindi 1” dhe “Prindi 2”.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Akil Pano deklaron se sot fitoi familja.

“Gjyqi u fitua! Sot fitoi familja! Sot fitoi Mami dhe Babi kundër ‘Prindi 1’ dhe ‘Prindi 2’. Sot fitoi liria e Fjalës, e Ndërgjegjes dhe e Besimit! Sot fituan të gjithë shqiptarët që besojnë në Zot, familje & komb. Lavdia i takon Zotit”, shkruan Pastori./ CNA.al

Lajmet e fundit nga