LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjergj Luca ngre alarmin/ Rrezikohet të ndodhë katastrofë në Qafë-Thanë

25 Maj 2023, 19:27, Aktualitet CNA
Gjergj Luca ngre alarmin/ Rrezikohet të ndodhë katastrofë në
Biznesmeni dhe sipërmarrësi, Gjergj Luca

Një kasaphanë rrezikon të ndodhë në Qafë-Thanë, ku një mauneje i është çarë serbatori dhe i është derdhur nafta në rrugë.

Biznesmeni dhe sipërmarrësi, Gjergj Luca, ka publikuar një video nga vendngjarja dhe tregon se automjetet që vijnë pas maunes po rrëshqasin nga karburanti i derdhur.

Ai tregon në video se Qafë-Thanën po e ngjisin edhe mjete të tjera të tonazhit të rëndë, që e kanë të vështirë të qarkullojnë.

Luca ngre alarmin se nga karburanti i derdhur mund të ndodhë ndonjë katastrofë, ndërsa kërkon që zjarrfikëset dhe autoritetet të vihen menjëherë në lëvizje.

“Jemi këtu në Qafë-Thanë. Është çarë serbatori, gjithë naftë. Mund të ndodhin karambole të mëdhaja. Duhet të merren masat, të vijë zjarrfikësja dhe ta bllokojë këtë situatë këtu se është jashtëzakonisht keq. A dëgjuat?

Duhet të merret dikush me këtë punë se shiko çfarë po ndodh. Gjithë maunet rresht, gjithë po rrëshkasin dhe mund të ndodhin ndonjë katastrofë. A e dëgjon ndodkush këtë punë apo jo. Shikojeni, shikojeni çfarë janë”, deklaron biznesmeni në video./ CNA.al

Lajmet e fundit nga