LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti dekreton ligjet për rritjen e pagave të zyrtarëve të lartë dhe administratën

29 Maj 2023, 10:24, Aktualitet CNA
Presidenti dekreton ligjet për rritjen e pagave të zyrtarëve
Presidenti Bajram Begaj

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar 3 ligjet për rritjen e pagave për ministrat, deputetët dhe administratën publike.

Presidenti ka dekretuar ligjin për një ndryshim "për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në republikën e Shqipërisë", ligjin "për pagat, shpërblimet dhe strukturat e institucioneve të pavarura kushtetuese dhe të institucioneve të tjera të pavarura të krijuara me ligj", "për kompetencat për caktimin e pagave dhe trajtimeve të tjera financiare dhe përfitimeve të të punësuarëve në institucionet e administratës publike si dhe të pagës minimale në shkallë vendi"./ CNA.al

Presidenti dekreton ligjet për rritjen e pagave të zyrtarëve

Presidenti dekreton ligjet për rritjen e pagave të zyrtarëve

Presidenti dekreton ligjet për rritjen e pagave të zyrtarëve

Lajmet e fundit nga