LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrirja e ASA-s/ Zhupa kërkon interpelancë urgjente me Kushin

29 Maj 2023, 12:00, Aktualitet CNA

Shkrirja e ASA-s/ Zhupa kërkon interpelancë urgjente me Kushin

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa, ka thirrur në një interpelancë urgjente ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi për shkrirjen e Akademisë Shkencore të Albanologjisë.

Zhupa i ka kërkuar ministres Kushi të paraqitet me urgjencë në Kuvend për t’i kërkuar llogari lidhur me vendimin e saj për mbylljen e Akademisë së Albanologjisë.

Zhupa paralajmëroi se ankesën e saj për shkrirjen e Akademisë do ta dorëzojë në Komisionin e Edukimit.

Lajmet e fundit nga