LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I arrestuar për blerje votash/ Fredi Beleri, prej ditësh në spital

29 Maj 2023, 11:43, Aktualitet CNA

I arrestuar për blerje votash/ Fredi Beleri, prej ditësh në

Kryebashkiaku i Himarës, Fredi Beleri, i arrestuar për blerje votash, prej ditësh ndodhet në spitalin e burgut, pasi ka probleme me zemrën.

Beleri u shpall fitues i zgjedhjeve të 14 majit në Bashkinë e Himarës, pasi u kandidua nga koalicioni Berisha-Meta, nën siglën e "Bashkë Fitojmë".

Beleri ka bërë kërkesë për shpallje të pavlefshme të ‘arrestimit në flagrancë’  dhe çështja është dërguar në Apelin e Juridiksionit në Tiranë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga