LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e dëborës/ Hapet Rruga e Arbrit

21 Janar 2024, 10:30, Aktualitet CNA

Reshjet e dëborës/ Hapet Rruga e Arbrit

Rihapet për qarkullimin e automjeteve aksi i Rrugës së Arbrit, Bypass-Qafë Murrizë, i cili ditën e djeshme u bllokua për shkak të reshjeve të dendura të dëborës.

Të hapura janë edhe akset rrugore Peshkopi-Maqellarë-Bulqizë; Bulqizë-Klos-Ulëz, janë të hapura.

Ndërkohë, aksi rrugor Peshkopi-Kala e Dodës-Kukës, lëvizja e mjeteve bëhet vetëm me zinxhirë.

Firmat e mirëmbajtjes së këtyre akseve rrugore po vijojnë në hedhjen e kriprës dhe pastrimin e rrugës nga akulli./CNA 

Lajmet e fundit nga