LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Manteli i bardhë mbulon pyllin e Fazanëve në Maliq

21 Janar 2024, 10:19, Aktualitet CNA

FOTO/ Manteli i bardhë mbulon pyllin e Fazanëve në Maliq

Pylli i Fazanëve në Maliq është mbuluar nga manteli i bardhë. Në foto shfaqen pamje përrallore, ku trashësia e dëborës në këtë pyll ka shkuar mbi 20 centimetër.

Pylli i Fazanëve është një atraksion turistik dhe ndodhet vetëm 10 kilometra larg qytetit të Korçës. 

Me një peizazh fantastik në një sipërfaqe prej 50 hektarësh, ky pyll gëzon statusin e monumentit natyror, ndërsa fazanët janë simboli i monumentit të natyrës./CNA 

Lajmet e fundit nga