LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas vendimit të KAS/ PD e vulës dërgon në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Alibeaj

17 Mars 2023, 11:54, Aktualitet CNA

Pas vendimit të KAS/ PD e vulës dërgon në KQZ

Pas vendimit të KAS, Partia Demokratike ka dërguar në KQZ deklaratën solemne të firmosur nga Enkelejd Alibeaj, i cili tashmë firmën e ka hedhur si kryetari i komanduar i Partisë Demokratike.

Dorëzimi në KQZ është bërë ditën e sotme nga përfaqësuesi ligjor, Indrit Sefa.

Kujtojmë se një ditë më parë, ashtu siç edhe CNA e paralajmëroi, KAS vendosi të regjistronte PD-në e vulës në zgjedhjet e 14 majit, duke rrëzuar kështu ankimimin e Sali Berishës.

KQZ fillimisht nuk e regjistroi Partinë e Alibeajt dhe Lulzim Bashës duke kërkuar që kreu zyrtar i PD-së, që figuron në Gjykatë, i cili është Lulzim Basha, të paraqiste një dokument të firmosur prej tij në datën e saktë të zgjedhjeve dhe të rifreskonte delegimin që i kishte bërë Enkelejd Alibeajt duke e kthyer pas regjistrimin e kësaj partie.

Por ishte KAS më pas, i cili e riktheu tek Ilirjan Celibashi ankimimin që bëri Alibeaj në këtë strukturë duke theksuar se drejtuesi i KQZ-së duhet të dilte me një vendim.

Pas daljes së vendimit është kryer ankimimi në KAS dhe u vendos që në zgjedhje të regjistrohet PD-ja e vulës./ CNA.al

Pas vendimit të KAS/ PD e vulës dërgon në KQZ

Pas vendimit të KAS/ PD e vulës dërgon në KQZ

Lajmet e fundit nga